Lange Jan Project van start met meditatief moment, miniconcert en tentoonstelling

MIDDELBURG – Het jaarlijkse Lange Jan Project in Middelburg gaat voor deze zomer op donderdag 12 juni weer van start. Tot eind oktober zijn er weer allerlei activiteiten in de Wandelkerk en de Koorkerk van Middelburg. Het project is een inititatief van de Middelburgse Raad van Kerken.

In de Torenvoet van de Lange Jan zijn dit seizoen vier tentoonstellingen te zien. De gastvrouwen en -heren van de koffiehoek staan vanaf 12.00 uur klaar met koffie, thee, fris en een versnapering in de Wandelkerk. Om 14.00 uur is er een Meditatief Moment in de Koorkerk: een half uur even stil staan bij een inspirerende persoon, een lied, een gedicht of ander onderwerp, afgewisseld met muziek. Om 15.00 uur is er een miniconcert van een half uur.

Donderdag 12 juni verzorgt Marijke Kors-Rakers het eerste Meditatief Moment: Als het even tegenzit: adem in, adem uit. Haar verhaal wordt afgewisseld met pianomuziek door Walter van Willegen. Marijke Kors –Rakers is werkzaam als verpleegkundige in het hospice in Ter Reede Vlissingen. Ze kampte vorig jaar met een hartinfarct en een burn-out en ontdekte hoe belangrijk ademhaling is.

Amber Mertens.

Het Miniconcert van deze middag wordt gegeven door Amber Mertens, die op de piano werken zal spelen van Schubert en Zemlinsky. Amber Mertens (21) heeft vaker een Miniconcert in de Koorkerk gegeven. In juni 2024 slaagde ze met een 9 voor Klassiek Piano aan het conservatorium Fontys Academy of the Arts in Tilburg. Ze is nu bezig met haar Master of Music aan dit conservatorium en volgt lessen bij Nicolas Callot.

De eerste tentoonstelling van dit seizoen wordt om 16.00 uur geopend in de Torenvoet. De expositie laat de wederopbouw van Middelburg zien na de Tweede Wereldoorlog. De expositie is elke werkdag te bekijken.